Google'ın Üst Düzey Yöneticisi Ölümsüz Olmak İçin Günde 150 Hap Yiyor! | Teknoloji haberleri

Google’ın Üst Düzey Yöneticisi Ölümsüz Olmak İçin Günde 150 Hap Yiyor!

2 dakikada okuyun


2
4 shares, 2 points

Google’ın mühendislik direktörü Ray Kurzweil günde 150 tane hap içerek ölümsüz olmaya çalışıyor!

Dünyanın en büyük şirketi Google’ın önde gelen direktörlerinden olan Ray Kurzeweil günde yaklaşık 150 çeşit hap içerek ölümsüzlük bulunana kadar hayatta kalmaya çalışıyor. Teknoloji dünyasının önde gelen isimlerinden olan Kurzweil’in bu ilginç yaklaşımı birçok kişi tarafından şaşkınlıkla karşılanıyor.

70 yaşında olan Kurzweil insanoğlunun ölümsüzlüğü bulmasına çok yaklaştığını ve bu sebeple bu şekilde hap içerek yaşam süresini en azından ölümsüzlük bulunana kadar uzatmayı hedefliyor. Dünyaca ünlü isim günde 150 adet farklı hap alarak bedenin dinç tutmaya çalışıyor. Aldığı bu haplar sayesinde önümüzdeki 20-30 yıl boyunca daha sağlıklı bir şekilde yaşam sürmeyi hedefliyor. Bu süre zarfında ise hayat süresini bir hayli uzatan veya bir nevi ölümsüzlüğü geliştiren teknolojilere eriştiğimizde buna tanıklık etmeye çalışıyor.

Kurzweil Ölümsüzlüğün Bulunacağını İddia Ediyor!

Gelişen nanoteknolojik devrimlerle birlikte ölümsüzlüğün geleceğini düşünen Kurzweil’e göre ölümsüzlüğe giden yol iki adımdan geçiyor. Bunun ilk adımı sağlıklı beslenme ve egzersizden geçtiğini ikinci adımın ise biyo teknolojinin biyolojik yapımızı tüm hastalıklardan uzak tutacak bir teknolojiye ulaşmasını sağlamak. İlk adımı günümüzde üretilen faydalı birtakım ilaçlarla aşabileceğimizi belirtiyor. Kurzweil tarafından kullanılan ilaçların birçok işlevi bulunuyor. Bu işlevler arasında beyin sağlığı, göz sağlığı ve cinsel gücü koruma gibi birçok yönde faydaya sahip haplar yer alıyor.

Ne Tür İlaçlar Kullanıyor?

Koenzim Q10 adındaki bir ilaç kullanan ve vitamin benzeri bir madde olan antioksidan hapların içerisinde bulunuyor. Bir diğer hapın içinde ise metmorfin bulunuyor. Bu madde insülin direncine iyi geliyor ve yaşlanma önceliği ve kanser riskini en aza indiren özelliklere sahip. En dikkat çekici olan hap ise bebeklerin hücre zarında bulunan bir yağ molekülü olan fosfatidilkolin, insan derisini daha yumuşak bir hale getiriyor. Kurzweil’a göre bu hap organlarının daha iyi çalışmasına ve yenilenmesine yardımcı oluyor.

Bunu da okuyun >  Alışkanlıklarımızı Değiştirmek Yaklaşık 66 Gün Sürüyor!

İşini sadece tüm bu haplara bırakmayan Kurzweil sağlıklı bir yaşam sürmeye dikkat ediyor. Sürekli olarak en taze ve sağlıklı besinlerle besleniyor. Tüm bu hapların ve sağlıklı beslenmenin Kurzweil’e olan maliyeti ise 1 milyon dolar civarında.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla paylaşın!

2
4 shares, 2 points

Bir tepki verin

Bravo Bravo
1
Bravo
Yok artık Yok artık
1
Yok artık
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim