2018 Yılının En İyi 3 Akıllı Telefonu | Teknoloji haberleri

2018 Yılının En İyi 3 Akıllı Telefonu

2 dakikada okuyun


1
1 point

Her yıl olduğu gibi bu yılda akıllı telefon üreticilerinin arasındaki kıyasıya rekabete bir kez daha tanıklık ettik. 2018 yılını yarıladığımız şu zaman dilimine kadar piyasa onlarca yeni akıllı telefon modeli sürüldü. Peki bu yıl piyasaya sürülen bu modeller arasından en iyileri hangileri idi?

Her geçen gün artan teknoloji ile birlikte akıllı telefonlarda oldukça büyük gelişmeler kaydetti. Artık yüksek kalitede video, fotoğraf çekebildiğimiz ve birçok gündelik işimizi kolaylıkla yapabildiğimiz telefonlar insanların hayatını en çok kolaylaştıran ürünlerin başında yer almaya başladı. Artan bu teknolojide kuşkusuz akıllı telefon üreticilerinin arasındaki rekabet itici bir etki yarattı. Bu rekabete ve yeniliğe kendisini kapatan firmalar ise tarihin tozlu raflarındaki yerlerini aldı.

Peki bu yıl piyasaya sürülmüş olan ve özellikleri ile kullanıcılarını mest eden telefonlar hangileri, sizler için bu modelleri sıraladık…

Samsung Galaxy S9 Plus

Akıllı telefon pazarının en özgün tasarım çizgilerine sahip olan Samsung Galaxy S9 Plus piyasanın en çok satan amiral gemisi olarak ön plana çıkıyor. Her ne kadar bu başarının altında dağıtım ağının başarısı bulunsa da insanların ilgisini gerçekten cezbetmeyi iyi biliyorlar.

6.2 inç Super Amoled ekrana sahip olan modelde son teknoloji Exynos 9810 model işlemci yer alıyor. 6 GB’lık RAM kapasitesi ile piyasanın en iyisi olmaya aday olan Galaxy S9 Plus gelişmiş kamerası ile rakiplerini bir adım geride bırakmış gibi duruyor.

Google Pixel 2 XL

Her ne kadar ülkemizde resmi olarak satışa çıkmamış olsa da dünya genelini baz aldığımızda bu yıl piyasaya sürülen en iyi akıllı telefon modellerinden bir tanesi olduğu söylenebilir. Piyasa sürülen birçok modelin aksine yalnızca bir kameraya sahip olan model birçok çift kameralı telefondan daha iyi bir fotoğraf ve video çekme kalitesine sahip. Yapay zeka desteğine sahip olan modelin en büyük avantajı ise sürekli güncellemeye açık olması.

Bunu da okuyun >  Twitter'dan yeni hücresel veri koruma atağı

OnePlus 6

Piyasanın önde gelen amiral gemi modelleri arasında en ekonomik fiyat etiketine sahip olan OnePlus 6 modeli bazı modellere göre aynı özelliği yarı fiyata sunuyor. Kamera kalitesi ile ön plana çıkan model ekran konusunda diğer modellere oranla biraz geride kalmış gibi duruyor.

Snapdragon 845 model işlemciden güç alan modelde 8 GB’ta kadar RAM seçeneği bulunuyor. 6.28 inç HD ekrana sahip model birçok akıllı telefon modeline göre ekran görünüm kalitesi açısından sınıfta kalmış gibi duruyor


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla paylaşın!

1
1 point

Bir tepki verin

Bravo Bravo
0
Bravo
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim

0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir