Android WhatsApp kullanıcıları bu koda dikkat etmeli | Teknoloji haberleri

Android WhatsApp kullanıcıları bu koda dikkat etmeli

1 dakikada okuyun


2
2 shares, 2 points

Geçtiğimiz aylarda iOS telefonlar için yayılan bir telefon çökertme şakası Android telefonlara olandan daha fazla zarar vermişti. Apple’ın bu hatayı fixlemesi biraz zaman alsa da iOS kullanıcıları bu şakadan kurtulabilmişlerdi. Bu bir şaka mı yoksa gerçekten zarar verme amaçlı bir olay mı bilinmez fakat şirketlerin böyle konulara tahammülünün olduğunu düşünmüyoruz. Acil olarak güncelleme çıkarıp durumu kontrol altına alabiliyorlar.

Son zamanlarda Android kullanıcılarının baş belası haline gelen bu kodlar yine “şaka” amaçlı etrafta dolanıyor. WhatsApp mesajlaşmalarında geçen bazı karakterler WhatsApp’ın çökmesine neden olabiliyor. Son zamanlarda kullanıcılar arasında gerginliğe sebep olan (<�…>) kodları nedir, telefonunuza ne yapıyor kısaca değinelim.

Bu kod parçası WhatsApp uygulamasını çökertiyor ve telefonunuzun kapanmasına neden oluyor. Bunun nedeni ise WhatsApp iletilerinden birinin üzerine basılı tutulduğunda alıntılama seçeneğinin aslında onlarca kodu kopyalamasıyla ilgili. Siz yukarıdaki kodu karşı tarafa gönderdiğinizde WhatsApp bu karakterleri tanıyamıyor ve uygulamanın çökmesine sebebiyet veriyor. Eğer karşı taraf siyah noktaya tıklarsa WhatsApp kilitleniyor ve çöküyor. Bu durumda WhatsApp’ın çökmemesi için siyah noktaya tıklamamanız gerekmekte.

Bunu da okuyun >  Apple katlanabilir telefonlarını 2020'de piyasaya sürebilir

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla paylaşın!

2
2 shares, 2 points

Bir tepki verin

Bravo Bravo
0
Bravo
Yok artık Yok artık
1
Yok artık
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim

0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir