AirMech Strike strateji oyunu | Teknoloji haberleri

AirMech Strike strateji oyunu

2 dakikada okuyun


1
1 point

Strateji oyunları kendi aralarında farklı türlere ayrılıyor ve her biri de oyunculara farklı heyecanlar sunuyor. Gerçek zamanlı stratejilerde doğru kararı en kısa sürede almanız ve uygulamanız gerekirken sıra tabanlı stratejilerde bu tür bir endişe olmadığı için daha detaylı düşünebilir ve o savaştan daha kârlı çıkabileceğiniz stratejilere yönelebilirsiniz. Uzun zamandır bir strateji oyunu ile içli dışlı olmamıştım. Ücretsiz bir oyun olan AirMech Strike da bu bakımdan ilaç gibi geldi. ABD merkezli olan bağımsız oyun yapımcısı Carbon Games toplamda yedi kişiden oluşmakta. 2013 yılında erken erişime çıktıkları zaman fazla dikkat çekemeyen ekip, içerikten oyunun ismine kadar binlerce değişime imza attıktan sonra oyunun tam sürümü olan AirMech Strike ile turnayı gözünden vurmayı başardı.

AirMech Strike, bünyesinde gerçek zamanlı stratejinin yanı sıra MOBA elementlerini de bulunduruyor. Oyunda ürettiğiniz birliklerle rakip kontrol noktalarını ve rakip üssü yok etmeye çalışıyorsunuz. Ancak birlikleri hareket ettirme, bir noktadan diğer noktaya götürme işi hayli ilginç. Bir mekaniğe sahip. Bunu anlatabilmem için ise öncelikle oyunda kontrol ettiğimiz AirMech’lere değinmemiz gerekiyor. AirMech’ler aslında kontrol ettiğiniz kahramanınızı oluşturuyor. Oyuna girmeden önce bir MOBA oyununda kahraman seçer gibi birbirinden farklı AirMech çeşitleri arasından birini seçiyor ve mücadeleye başlıyorsunuz. Seçtiğiniz her AirMech’in kendisine has belirli yetenekleri bulunuyor. Ancak AirMech’lerin en önemli özellikleri, Transformers’dan fırlamışçasına bir hava aracına dönüşebilmeleri.

Daha uzun mesafeler

Oyun içinde zamanla AirMech’in yeteneklerini de geliştirebiliyorsunuz. Aynı anda ünite üretimini de hızlıca kısa yollarla gerçekleştirebiliyorsunuz. Ancak üniteleri harekete geçirmeniz için, AirMech’iniz ile o ünitelerin üzerine gelmeniz ve gerekli komutu vermeniz gerekiyor. Bu komutlar o üniteyi sabit bekletmek, belli bir hattı savunmak, AirMech’i takip etmek ya da doğrudan saldırmak arasında değişiklik gösteriyor. Bunun yanında sınırlı sayıda üniteyi hava aracı formundayken bir noktadan diğer noktaya hızlıca taşıyabiliyorsunuz. Aslında bu noktada dengeyi kurmak bir hayli zor. Zira saldırdığınız düşman üssünü ateş altında tutabilmeniz için hızlıca ürettiğiniz birliklerinizi zaman geçirmeden ön hatlara sürmeniz lazım. Bunu yaparken bir taraftan AirMech’ler ile savaşmak hayli güç anlar yaşamanıza neden olabilir. AirMech Strike, oldukça hızlı bir oyun yapısına sahip ve oyunda takım arkadaşlarınız ile oynadığınız zaman birlikte ve planlı hareket etmek oldukça önemli. Bu arada oyunda 1v1 ve 2v2 unranked ya da ranked maçlara katılabildiğiniz gibi, günlük olarak yapılan turnuvalara da iştirak edebiliyorsunuz. Bunun dışında oyunda yer alan meydan okumaları tam puanla tamamlamaya çalışarak para kazanmak mümkün. Yeterince iyi olmasa da oyunda PVE mantığının yer aldığını söylemeden geçmeyelim.

Bunu da okuyun >  Batman: The Enemy Within oynamaya hazır mıyız?

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla paylaşın!

1
1 point

Bir tepki verin

Bravo Bravo
0
Bravo
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim

0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir