Eğlenceli ama zorlu: Masters of Anima | Teknoloji haberleri

Eğlenceli ama zorlu: Masters of Anima

2 dakikada okuyun


3
3 points

Space Run ve Space Run Galaxy’nin yaratıcısı Passtech Games tarafından geliştirilen ve Focus Home Interactive tarafından dağıtılan Masters of Anima, bu ortaklığın en başarılı sonucu olarak karşımıza çıkıyor.

Anima olarak bilinen ve Spark dünyasındaki hayatın kaynağı olan enerji, yıllar boyunca “Şekillendirici”ler tarafından antik taşlara hayat vermek ve düzeni koruyacak gardiyanlar yaratmak için kullanıldı. Gardiyanların savaştıkları son büyük savaşın üzerinden beş yüz yıldan fazla zaman geçmesine rağmen, Şekillendiriciler ve Baş Şekillendirici Ana, ihtiyatın elden bırakılmaması gerektiğini düşünüyordu. Haklıydılar da, çünkü Ana’nın sevgilisi Otto’nun Şekillendirici olmak için sınava girdiği gün savaş yeniden Spark’a gelmişti. Artık Ana’nın, Şekillendiricilerin ve Spark’ın kaderi, çıraklıktan ustalığa yeni geçen Otto’nun elindeydi.

Üçüncü şahıs kamera açısından oynanan, doğrudan karakterimizi kontrol ettiğimiz ve karakterimizle yarattığımız birbirinden farklı gardiyanlara gerçek zamanlı emirler vererek savaşlara girdiğimiz yapım, oynanış konusunda oldukça farklı bir formül deniyor. Belli bir sayıda gardiyan yaratabildiğimiz ve gardiyan yaratmak için ihtiyaç duyduğumuz Anima’dan da belli bir miktarda depolayabildiğimiz yapımda mikro yönetim önemli bir yer tutuyor. Çizgisel hikâye anlatımını birbirine bağlı farklı bölümler aracılığıyla sağlayan yapımda, her bölümde yenmemiz gereken düşmanlar, yapabileceğimiz yan görevler, canımızı ve toplayabileceğimiz Anima miktarını arttıran geliştirmeler bulabiliyoruz.

Düşmanlarla karşılaştığımız zaman haritanın bulunduğumuz kısmını savaş bitmeden terk edemiyoruz. Elbette her oyuncu içinde bulunduğu savaşı kısa sürede kazanmak ister ve bu durum Masters of Anima’da farklı bir anlam daha taşıyor. Savaşlar uzadıkça düşmanların öfkesi artıyor ve daha fazla hasar verir hale geliyorlar. Bu da beş dakika içerisinde kazanılamayan bir savaşın çok kısa sürede felakete dönüşebileceği anlamına geliyor. Savaşlar dışında geniş alanlarda kolayca bulunabilen ve toplanabilen Anima’yı -savaşlar esnasında kısıtlı bir alanda olduğumuz için- harcarken dikkat etmemiz gerekiyor. Beş farklı gardiyanın bulunduğunu yapımda, her gardiyan birbirinden farklı geliştirilebilir özelliklerle geliyor. Koruyucu gardiyanlar kılıç ve kalkanlarıyla ön salar için biçilmiş kaftanken, okçu gardiyanlar düşük savunmaları ve yüksek hasar güçleriyle geriden destek vermeye uygun duruyor. Diğer gardiyanlar bu ikilinin aksine beklenmedik özellikler taşıyor. Görsel olarak da oldukça başarılı olan Masters of Anima, farklı türlerin bir arada yoğurulduğu eğlenceli ve zorlu bir yapım olarak bu yılın başarılı oyunları arasına adını sessiz sedasız yazdırıyor.

Bunu da okuyun >  Playstation 5 ne zaman çıkacak?

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla paylaşın!

3
3 points

Bir tepki verin

Bravo Bravo
0
Bravo
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim

0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir