Playstation 5 ne zaman çıkacak? | Teknoloji haberleri

Playstation 5 ne zaman çıkacak?

1 dakikada okuyun


1
1 point

Sony şirketi, Playstation 4 Pro modelini çıkararak Playstation 5’e biraz zaman tanıdı fakat bazı sızıntılara göre Playstation 5’in 2020 yılında piyasaya sürülebilir.

Taiwan Semiconductor Manufacturing Company’e yakın kaynaklara göre, 7nm işlemci teknolojisi kullanılarak CLN7FF kod adına sahip çip üretimine başlanmış. Bu çipin Playstation 5 için kullanılacağı belirtiliyor. Geç olmadan çalışmalara başladıklarının göstergesi fakat Playstation 5’in 2020 gibi piyasaya sürüleceği konuşuluyor. Test aşaması ve minor geliştirmelerle süre uzayabilir ya da kısalabilir. Sony’nin PS5’in ne zaman çıkacağıyla ilgili resmi bir açıklaması bulunmuyor. Bu tür sızıntılar her teknoloji şirketi için geçerli olabiliyor ve doğruluğu çoğu zaman net olabiliyor.

Playstation 5 ile geleceği söylenen özellikler şöyle olacak

3840 X 2160 (4K) çözünürlükte ve PlayStation VR entegreli olarak gelebilir. TV fonksiyonu ve haber akışı olabilir. Şuan için başka bir özelliği sızdırılmayan Playstation 5’in ABD fiyatı 499 dolar olabilir. PS5’in Türkiye fiyatının ne kadar olacağı bilinmiyor.

Bunu da okuyun >  Devlerle kapışın şehri kurtarın: Extinction oyunu

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla paylaşın!

1
1 point

Bir tepki verin

Bravo Bravo
2
Bravo
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim

0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir