Sonbaharda Fortnite Dünya Kupası başlıyor | Teknoloji haberleri

Sonbaharda Fortnite Dünya Kupası başlıyor

2 dakikada okuyun


0

Son zamanların en popüler oyunlarından bir tanesi haline gelen Fortnite, E3 2018 kapsamında yaptığı açıklamalarda Pro-Am turnuvası boyunca oyunculara 100 milyon dolar ödül dağıtacak. Dünya Kupası etkinliklerinin bir parçası olarak gösterilen Pro-Am turnuvası ile yıl boyunca birçok ülkede onlarca turnuva düzenlemeyi planlayan firma e-sporcular başta olmak üzere birçok oyuncuya milyonlarca dolar ödül dağıtacak.

Son zamanlarda oyun dünyasının en popüler oyun türü haline gelen “Battle Royale” türündeki oyunlar milyonlarca oyun sever tarafından oynanmaya başlandı. Bunu fırsata çevirmek isteyen oyun üreticileri yeni tür e-spor müsabakaları için çalışmalara başladı. Bu kapsamda birçok ülkede çeşitli turnuvalarla oyuncular bir araya gelecek. Yapımcılarına milyar dolarlar kazandıran oyunların e-spor girişimi olarak oyun severlere açılması zaten bir süredir bekleniyordu.

Fortnite: Battle Royale Dünya Kupası Düzenleyecek!

Fornite: Battle Royale oyununun yapımcı firması olan Epic Games, yıl boyunca devam edecek dünya kupası gibi etkinlik yapmayı planlıyor. Epic Games tarafından düzenlenecek olan “Fortnite Dünya Kupası” resmi olarak 2018 yılının sonbahar aylarında başlayacak. Önümüzdeki aylarda dünya kupasına katılacak oyuncular için elemeler düzenlenecek. Eylül veya Ekim gibi başlayacağı düşünülen elemelerin ardından turnuvanın 2019 yılı sonunda tamamlanması bekleniyor. Yaklaşık 15 ay gibi uzun bir süre boyunca devam edecek turnuvada toplam 100 milyon dolar ödül dağıtılacak.

Turnuvanın karşılaşma mantığı konusunda henüz resmi bir bilgi bulunmasa da oyuncuların Epic Games’e olan güveni sonsuz gibi duruyor. Nitekim bugüne kadar düzenlediği birçok etkinlik oyuncular tarafından beğeni ile karşılanmıştı. Turnuvanın finalinde elemeleri ve final müsabakalarını geçen dünyanın en iyi 100 oyuncusunun karşılaşmasına tanıklık edebiliriz. Her ne kadar turnuvanın gidişatı belirsiz olsa da oldukça heyecan verici bir turnuva olacağına kesin gözü ile bakılıyor.

Bunu da okuyun >  Dev gibi God of War incelemesi

Epic Games’in turnuva hakkında yaptığı resmi açıklamalarda ise; “Herkesin katılabileceği ve bir başarı kazanabileceği çevrimiçi etkinlikler, topluluk etkinlikleri ve dünyanın her ülkesinde büyük yarışmalar düzenleyeceğiz. Fornite Dünya Kupası Elemeleri 2018 yılının sonbahar aylarında başlayacak ve 2019 yılının son aylarında sona erecek. İsterseniz bu müsabakalara katılın veya evinizden izleyin bu turnuvanın herkes için eğlenceli olmasını temenni ediyoruz” dedi.

Turnuva ile ilgili detayların önümüzdeki günlerde netleşmesi bekleniyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla paylaşın!

0

Bir tepki verin

Bravo Bravo
1
Bravo
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim

0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir