Orion Span'in Aurora adlı uzay otelinin 2022'de fırlatılması bekleniyor | Teknoloji haberleri

Orion Span’in Aurora adlı uzay otelinin 2022’de fırlatılması bekleniyor

1 dakikada okuyun


0

Teknoloji turizm ve para bir araya gelince tatil yapmanın sınırlarını kendiniz çizersiniz. Dünyanın en iyi yerlerinde tatil yapmak kolay olsa da, tatili uzayda geçirmek bir hayli zor olabilir.

Orion Span adlı şirketin üreteceği Aurora adlı uzay gemisinde tatil yapmak ister miydiniz? Bunun için birkaç milyonu gözden çıkarmanız gerekli çünkü Aurora’da tatil yapmak için bir geceliğine 3.200.000 TL ve yer ayırtmak için  320.000 TL ödemeniz gerekmekte. Oldukça uçuk fiyatlı olan uzay turizmi Aurora ile başlayıp, daha ucuza uzaya çıkma fikirlerini ortaya çıkarabilir. Sektör haline gelip, şehirler arası yolculuk gibi basite indirgenebilir.

Aurora’da dört kişi tatil yapabilecek ve bu dört kişi sadece on iki gün tatil yapabilecek. Aurora’da iki mürettebat olacak. Bu uzay oteli 320 km yükseklikte dünya atmosferinde konumlandırılacak.

Orion Span aynı zamanda uzay çöpçülerini üreterek uzaydaki çöpleri toplayabilecek. Uzay çöpçüleri robotlardan oluşacak ve uzaydaki çöpleri zıpkın ve ağ ile yakalayıp atmosferde yakarak yok edecek. Bu robotların ikinci kez göreve çıkıp çıkamayacakları belli değil. Şirket ısı yalıtımı yüksek malzemeden robot üretirse sürekli olarak aynı robotlar çalıştırılabilir.

Bunu da okuyun >  ABD'de üretilen 3 boyutlu evler büyülüyor!

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla paylaşın!

0

Bir tepki verin

Bravo Bravo
0
Bravo
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim

0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir